Výlety po okolí

Objevujte krásy naší země.

Tvarožná Lhota

3 KM (autem, autobusem, pěšky)

Obec se nachází v podhůří Bílých Karpat, na celou obec a její překrásné okolí včetně rekreační oblasti LUČINA je krásný pohled z Rozhledny TRAVIČNÁ která je mezi Lučinou a obcí Tvarožná Lhota.

Kuželov

14 KM (autem, autobusem)

Historická památka – větrný mlýn holandského typu z r. 1842; je upraven též jako muzeum. Přístupný v neděli. 

Petrov

8,5 KM (autem, autobusem, vlakem)

Od roku 1580 jako sirné lázně. Tradiční lidové kroje. Vinné sklepy zvané Plže, které patří k památkám lidové architektury.

Kněždub

6 KM (autem, autobusem, 3km pěšky)

Na Slováckém Slavínu (hřbitov) jsou hroby malířů Slovácka Joži Úprky, Antoše Frolky a sochaře Franty Úprky; kostel s moderní výzdobou.

Strážnice

6 KM (autem, autobusem)

Luhačovice

50 KM (autem, autobusem, vlakem)

Lázně staleté tradice, deset léčivých pramenů, Společenský dům, muzeum, výstavy. Severně od města přehradní nádrž, autokemping, koupání.

Lednice

53KM (autem, autobusem)

Krásný zámek s parkem anglického stylu s cizími dřevinami. Francouzská zahrada s rosariem, stříhaný buxus a tis. Skleník s topickým rostlinstvem. Lednické rybníky jako rezervace vodního ptactva a květeny.Myslivecké muzeum. Pod Apollónovým chrámem možnost koupání. Maurský minaret s 60 m věží a vyhlídkovým ochozem s mimořádně krásným rozhledem.

Mikulčice

24 KM (autem)

Kilometr od obce se nachází národní kulturní památka – zbytky velkomoravského hradiště byly tu odkryty základy zděných kostelů knížecího hradu, mohutného opevnění sídliště družiny a mnoho dalších unikátních nálezů. 2 km od obce je rezervace černých čápů a volavek popelavých. 

Milotice

20 KM (autem)

Renesanční zámek z druhé poloviny 16. století, přestavěn barokně. Malby v sále z roku 1725 od F. I. Ecksteina, sochařská výzdoba J. K. Schlettera z první poloviny 18. Století. Bohaté sbírky a překrásné interiéry zámku jsou po rozsáhlých opravách přístupny návštěvníkům.Zámek dnes slouží jako expozice moravské barokní plastiky s dílčí ukázkou barokního portrétu.

Čejkovice

33 KM (autem)

Původně gotická tvrz, rozšířená později na renesanční zámek, v současné době je rekonstruována.

Buchlovice

40 KM (autem)

Zámek ve stylu italské barokové vily. Okolo zámku barokový park se vzácnými dřevinami. Muzeum v zámku. Východisko do Chřibů na hrad Buchlov, Velehrad a do údolí Smraďavky s lázněmi.

Prušánky

32 KM (autem, autobusem)

Starobylá vinařská obec s velmi známými vinnými búdami “Nechory”.