OD 1. ŘÍJNA DO 30. DUBNA JE KEMP V REŽIMU SPÁNKU! TĚŠÍME SE, AŽ SE S VÁMI UVIDÍME OD 1. KVĚTNA 2024!

LUČINAAUTOKEMP
Jižní Morava / Slovácko

360° prohlídka

Výlety v okolí

TVAROŽNÁ LHOTA – 3 km (autem, autobusem, pěšky)

Kostel Tvarožná Lhota

Obec se nachází v podhůří Bílých Karpat, na celou obec a její překrásné okolí včetně rekreační oblasti LUČINA je krásný pohled z Rozhledny TRAVIČNÁ která je mezi Lučinou a obcí Tvarožná Lhota.

mapa

PETROV – 8,5 km (autem, autobusem, vlakem)

Od roku 1580 jako sirné lázně. Tradiční lidové kroje. Vinné sklepy zvané Plže, které patří k památkám lidové architektury.

mapa

KNĚŽDUB – 6 km (autem, autobusem, 3km pěšky)

Na Slováckém Slavínu (hřbitov) jsou hroby malířů Slovácka Joži Úprky, Antoše Frolky a sochaře Franty Úprky; kostel s moderní výzdobou.

mapa

STRÁŽNICE – 6 km (autem, autobusem)

Při procházkách Strážnicí je možno spatřit zbytky středověkého opevnění, ke kterým patří bašty původních městských bran, obrácených směrem k Veselí nad Mor. a sousední slovenské Skalici i původní hlídkovou městskou věž, která se zachovala v centru. Historii města dokládají stavby gotické a barokní. V blízkosti bývalého piaristického gymnázia je památník českobratrského školství. Zvláštností je stálé organické navazování na lidovou tradici a lidové umění, především ve výzdobě některých domů svérázným slováckým ornamentem. Ve strážnickém zámku je možnost zhlédnout výstavu lidových hudebních nástrojů, galerii obrazů a specializovanou výstavu keramiky strážnického sběratele a tvůrce lidové keramiky Heřmana Landsfelda. V blízkosti zámeckého parku byl vybudován skanzen lidové architektury jihovýchodní Moravy.

mapa

KUŽELOV – 14 km (autem, autobusem)

„Větrný mlýn, Kuželov, okres Hodonín <small>(03)“ od Jiří Komárek

Historická památka – větrný mlýn holandského typu z r. 1842; je upraven též jako muzeum. Přístupný v neděli.

mapa

LUHAČOVICE – 50 km (autem, autobusem, vlakem)

Lázně staleté tradice, deset léčivých pramenů, Společenský dům, muzeum, výstavy. Severně od města přehradní nádrž, autokemping, koupání.

mapa

LEDNICE – 53km (autem, autobusem)

Krásný zámek s parkem anglického stylu s cizími dřevinami. Francouzská zahrada s rosariem, stříhaný buxus a tis. Skleník s topickým rostlinstvem. Lednické rybníky jako rezervace vodního ptactva a květeny.Myslivecké muzeum. Pod Apollónovým chrámem možnost koupání. Maurský minaret s 60 m věží a vyhlídkovým ochozem s mimořádně krásným rozhledem.

mapa

BUCHLOVICE – 40 km (autem)

„Buchlovice-zamek“ od Honza Groh

Zámek ve stylu italské barokové vily. Okolo zámku barokový park se vzácnými dřevinami. Muzeum v zámku. Východisko do Chřibů na hrad Buchlov, Velehrad a do údolí Smraďavky s lázněmi.

mapa

MIKULČICE – 24 km (autem)

Kilometr od obce se nachází národní kulturní památka - zbytky velkomoravského hradiště byly tu odkryty základy zděných kostelů knížecího hradu, mohutného opevnění sídliště družiny a mnoho dalších unikátních nálezů. 2 km od obce je rezervace černých čápů a volavek popelavých.

mapa

MILOTICE – 20 km (autem)

Renesanční zámek z druhé poloviny 16. století, přestavěn barokně. Malby v sále z roku 1725 od F. I. Ecksteina, sochařská výzdoba J. K. Schlettera z první poloviny 18. Století. Bohaté sbírky a překrásné interiéry zámku jsou po rozsáhlých opravách přístupny návštěvníkům.Zámek dnes slouží jako expozice moravské barokní plastiky s dílčí ukázkou barokního portrétu.

mapa

ČEJKOVICE – 33 km (autem)

Původně gotická tvrz, rozšířená později na renesanční zámek, v současné době je rekonstruována.

mapa

PRUŠÁNKY – 32 km (autem, autobusem)

Starobylá vinařská obec s velmi známými vinnými búdami “Nechory”.

mapa

Počasí

LUČINA